Invisalign הקשתיות השקופות

Invisalign

יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות של ®Invisalign

חברת Invisalign היא החברה המובילה בתחום הקשתיות השקופות בעולם. החברה הוקמה בסאן חוזה בקליפורניה, ארה"ב בשנת 1997 ע"י זוג סטודנטים למנהל עסקים מאוניברסיטת סטנפורד: Zia Chishti and Kelsey Wirth. Zia Chishti היה מטופל אורתודונטי מבוגר, שעבר טיפול מתיש באמצעות סדרה של פלטות שקופות, שנבנו בזו אחר זו על פי התוצאה שהושגה מהפלטה הקודמת. בהיותו מהנדס מחשבים וסטודנט למנהל עסקים, הוא הגה את הרעיון שפלטות כאלה שתהיינה מתוכננות מראש באופן סידרתי, תאפשרנה לבצע טיפול אורתודונטי במלואו, מתחילתו עד סופו. חברת invisalign זכתה לאישור ה- FAD ב-1998 והחלה בגיוס כספים ומשקיעים. החל משנת 2000 החלה החברה לפעול בשוק הדנטלי המקומי בארה"ב ומינואר 2001 החלו מניותיה להסחר בשוק המניות האמריקאי ה- NASDAQ. החברה הציגה רעיון שהיה מהפכני בבסיסו. אולם בתחילת הדרך, הוא לא זכה לפופולריות רבה בקרב האורתודונטים האמריקאים שהסתייגו מן העובדה שבין המנהלים והמפתחים המובילים לא עמדו מומחים אורתודונטים. בהמשך נכנעו האורתודונטים לדעת הקהל אשר אימצה את הרעיון המהפכני של Invisalign. בזכות דרישות השוק הגוברות למוצר, החלו האורתודונטים בארה"ב לקבל את הרעיון המהפכני בהדרגה. כיום הפכה חברת Invisalign, למובילת המהפך הדיגיטלי בתחום האורתודונטיה, תוך שהיא דוחקת את השיטה הקלאסית והמוכרת של טבעות, סמכים וחוטים מתכתיים המוצמדים לשיניים באופן קבוע, מהשוק האורתודונטי.

בתחילת הדרך יישמו האורתודונטים האמריקאים את הרעיון המהפכני של Invisalign באופן מוגבל בלבד, עבור מטופלים אורתודונטים מבוגרים לצורך לתזוזת שיניים חלקית, פשוטה וקלה באמצעים אסטטים. בהמשך הדרך השקיעה החברה משאבים עצומים במחקר ובפיתוח. אלמנטים רבים וייחודיים נוספו לטיפול בקשתיות כגון: attachments, power ridges, precision cuts, interproximal reduction, bite ramps, mandibular advancement. המטרה היתה העלאת דרגת הקושי של המקרים האורתודונטיים המיועדים לטיפול בשיטה, והגברת רמת הדיוק של התוצאות המושגות. החברה השקיעה משאבים רבים בפיתוח סורק אינטרהאורלי יעודי iTero , אשר היווה את החוליה המשלימה לפיתוח הטכנולוגיה הדיגיטלית בהזזת שיניים. הפיתוחים האלה של חברת Invisalign סללו את הדרך לפריצת הגבולות של הטכנולוגיה לתחומי הטיפול האורתודונטי בילדים ובנוער Invisalign Teen, ובילדים צעירים Invisalign first. החברה השקיעה משאבים עצומים בהוראה, הדרכה והסמכה של מאות אלפי רופאים ברחבי העולם באמצעים ובאפשרויות המתקדמות של השיטה. כל זה אפשר לשכלל ולשפר את הדיוק בתיכנון הדיגיטלי ולהשיג הזזת שיניים בדיוק מירבי ביחס לתיכנון המקורי. כיום מדווחת חברת Invisalign שהיא חצתה את רף מיליון המטופלים בטכנולוגיה הייחודית שלה.

בעשור האחרון קמו חברות מתחרות רבות המעניקות טכנולוגיה דמויית Invisalign להזזת שיניים אורתודונטית באמצעות קשתיות שקופות.

Invisalign Diamond Provider

דרגת יהלום בטכנולוגיה של ®Invisalign

פרופ' איזנבוד זכה לדרגת Diamond מטעם חברת Invisalign, שהיא הדרגה הגבוהה ביותר לרופאים המטפלים בשיטה. יישור השיניים והלסתות במרפאתנו מנצל את היתרונות הרבים שמעמידה הטכנולוגיה הדיגיטלית בשיטת Invisalign לצורך ביצוע טיפולים אורתודונטיים בספקטרום נרחב של גילאים: למטופלים קשישים, מבוגרים, נוער ומתבגרים וילדים קטנים. התיכנון וההדמיה פרופ' איזנבוד מציג למטופל והוריו יתרונות וחסרונות של מגוון האפשרויות הטיפוליות באמצעות הדמייה ממוחשבת (סימולציה). מכלל ההדמיות עבור המקרה האינדיבידואלי של המטופל נבחרת האפשרות המתאימה לו ביותר. בצורה זו נכללים השיקולים האינדיבידואליים לגבי ליקוי הסגר של כל מטופל בבניית תוכנית הטיפול (Personalized Orthodontics). זאת לפני שהתחלנו בטיפול בפועל ולפני ששיניים הוזזו בפה המטופל. כך מאפשר הצוות בניהולו של פרופ' איזנבוד לשלב את המטופל בהבנת השיקולים התכנוניים של הטיפול ובלקיחת ההחלטות – דבר המגביר את המוטיבציה לטיפול. יתרה מכך, המטופל עוקב במהלך כל הטיפול האקטיבי אחר ההתאמה בין סירטון הסימולציה שקיבל לידיו, לבין תזוזת השיניים והשינויים בעמדה ובמיקום השיניים בפה כפי שהושגו באמצעות הרכבת הקשתיות השקופות.

השימוש בטכנולוגיה של Invisalign כולל יתרונות רבים נוספים המנוצלים עבור קהל לקוחותינו. ניתן לדייק בתיכנון עצמת הכוח המופעל כתלות בגיל המטופל. זאת כדי למנוע נזקים לרקמות השן ולרקמות חלל הפה והעצם התומכת בשיניים. הסרת הקשתיות מאפשרת להנות מאכילה נוחה ללא מגבלות, ומאפשרת שמירה על היגיינה אוראלית קפדנית. השימוש בקשתיות מאפשר מפגשים קצרים ויעילים במרפאה בתדירות יחסית נמוכה של אחת לחודשים-שלושה. שיטת טיפול זו מאפשרת תקשורת בין המטופל לרופא ולמשרד המרפאה באמצעות telemedicine. המטופל שולח הודעות כתובות ותמונות ב-WhatsApp  בקשר לשאלות וברורים שוטפים שמתעוררים לגבי מהלך הטיפול, ללא צורך לטרוח ולהגיע לפגישה טיפולית. בנוסף הצורך למפגשי חרום קטן משמעותית בהשוואה לשיטות טיפול אחרות ולכן תדירות המפגשים נמוכה.

במידת הצורך ניתן לשלב את הטכנולוגיה המתקדמת של Invisalign עם שיטות טיפול קלאסיות ותיקות, בהתאם לבעיות המתעוררות במהלך הטיפול או בהתאם לאבחנה האורתודונטית המקורית של המטופל. כך ניתן לשלב סמכים אורתודונטיים (קוביות) המודבקים על גבי השיניים ביחד עם שימוש בקשתיות. ניתן להוסיף שלב טיפולי לפני, או במהלך הטיפול בקשתיות שיכלול שימוש בפלטות אורתופדיות מודבקות, מכשירים פונקציונאליים מיוחדים וכן הרכבה של מכשירים חיצוניים כגון מסיכת פנים.

דילוג לתוכן