משך טיפול בקשתות שקופות

מידע למטופל

משך טיפול בקשתות שקופות

משך הטיפול האורתודונטי הפעיל הוא גורם אינדיבידואלי המייחד כל מקרה ממשנהו. הוא תלוי ישירות במורכבות המקרה, באבחנה האורתודונטית ובמידת התזוזה הנדרשת, גיל המטופל, מחלות רקע כלליות, מחלות אוראליות, דנטליות ופריודונטליות, וכמובן מידת שיתוף הפעולה של המטופל מבחינת משך הרכבת הפלטות והגומיות הנלוות.

ישנם מטופלים אשר אצלם נדרש שלב מקדים של הכנת החניכיים לצורך יישור השיניים. מטופלים אחרים נזקקים לטיפול אורתופדי להשפעה על הכוונת הגדילה, לצורך יישור מנח הלסת תוך ניצול תהליכי הגדילה הטבעית, במהלך או טרם התחלת הטיפול האורתודונטי.

ישנם מקרים הדורשים התערבויות כירורגיות שונות כגון חשיפה שן כלואה ומשיכתה לקשת או יישור לסתות בגיל המבוגר. תהליכים אלה הם גורם ישיר להעלאת מורכבות הטיפול ולפיכך העלאת משך הטיפול האורתודונטי הכולל. במקרים סטנדרטים אצל מטופלים אורתודונטים רגילים משך הטיפול בקשתיות צפוי להיות 18-24 חודשים. לעיתים קרובות, משך זמן זה קצר יותר משיטת הקוביות (סמכים) שהיתה נהוגה בעבר. זאת מאחר ובשיטת הקשתיות אנחנו מבצעים תיכנון אינדיבידואלי מקדים ומדוייק, המנטרל את מרכיב "הניסיון והטעיה" שהיה קיים בטיפולים אורתודונטיים בעבר. להדמיית הטיפול המקדימה בטכנולוגיית הקשתיות, חשיבות מכרעת המשפיעה על דרך התקדמות הטיפול ומשכו.

לאחר כל טיפול אורתודונטי פעיל שמסתיים קיימת תקופת שימור ומעקב. בתקופה זו לאחר סיום הטיפול בקשתיות, מופסקת הפעלת הכוחות על השיניים, ובמקום זאת מותקן פס מתכתי עדין בחלק הפנימי של השיניים אשר משמש לתמיכה בשיניים וקיבוע. יש צורך בהמשך שימור ומעקב הכולל את פס המתכת כפי שהוסבר וכן פלטות שקופות אשר משמרות את המצב. קשתיות אלה אינן מפעילות עוד כוחות על השיניים, הן מורכבות בשעות הלילה בלבד בתדירות מופחתת. במקרה של ילדים ובני נוער יש להמשיך בשלב השימור והמעקב עד סיום גיל הגדילה וההתבגרות (בבנים עד גיל 18-19, בבנות עד גיל 15-16).

במטופלים מבוגרים המעקב נמשך לפחות למשך 2-3 שנים לאחר סיום הטיפול האורתודונטי הפעיל.

משך הטיפול

ליצירת קשר או לתיאום תור בקליניקה

דילוג לתוכן