מהו יישור שיניים?

מידע למטופל

מהו יישור שיניים?

השיניים ממוקמות בעצם הלסת בתוך מכתשיות (שקעים) קטנים. בין השיניים לעצם הלסת קיימת שכבה דקיקה של גידים הנקראים ליגמנט פריודונטלי (בעובי של 0.2 מ"מ). הגידים האלה המקשרים בין שורש השן והעצם מכילים כלי דם, עצבים ומגוון של סוגי תאים, בין השאר תאים בוני עצם והורסי עצם. השילוב בין הרס העצם מצד אחד ובניית עצם חדשה מצד אחר של המכתשית, מאפשר לשן לזוז בתוך המכתשית שבתוך עצם הלסת.

שכבת הגידים הזו המקשרת בין העצם לשן, מתקיימת כל עוד השן קיימת בחלל הפה, ולפיכך ניתן לבצע טיפול אורתודונטי כל עוד קיימות שיניים בפה. כלומר, למעשה, בכל גיל. בגילאים צעירים יותר ניתן להפעיל כוחות גדולים יותר על מערכת הגידים וקצב תזוזת השיניים בהיענות לכוח הגדול – גבוה יותר. ככל שמתבגרים עוצמת הכוח האפשרית להפעלה על השן יורדת, קצב התזוזה יורד וגם הסיכויים לגרימת נזקים לשן, כגון ספיגת שורש השן או אבדן חיות השן עולים.

הטיפול במרפאאתנו מתבצע בשיטת ®Invisalign אשר הינה שיטה דיגיטלית מתקדמת. בשיטה זו, הטיפול מתבצע על ידי סדרה של קשתיות (פלטות) שקופות אשר מיוצרות באופן ממוחשב ובצורה אישית עבור כל מטופל, בהתאם לתוכנית הטיפול שקובע הרופא. הרופא יכול לשלוט על הכוח שמופעל וכן על משך הטיפול ועל מידת השינוי שמתבצע במעבר בין קשתית לקשתית בסדרה. אפשרויות אלה אשר קיימות בשיטת הטיפול החדשנית הזו, מפחיתות מאוד את שיעור הסיבוכים והנזקים שעלולים להיגרם לשיניים במהלך הטיפול. לכן השימוש בשיטה זו הרחיב מאוד את טווח הגילאים שבו ניתן לטפל ביישור שיניים.

למידע נוסף על יישור שיניים בשיטת הקשתיות השקופות

ליצירת קשר או לתיאום תור בקליניקה

דילוג לתוכן