אורך הטיפול האורתודונטי בקשתיות שקופות ומפגש טיפול

מידע למטופל

אורך הטיפול האורתודונטי בקשתיות שקופות ומפגש טיפול

מה היא התדירות של ההגעה למרפאה, ומה עושים במפגש הטיפולי?

מהלך הטיפול באמצעות הקשתיות השקופות מבוסס על סרטון ההדמיה שמפיק הרופא באמצעות חברת ®Invisalign ברמת דיוק גבוהה למדי. המטופל מקבל את סרטון ההדמיה של הטיפול לידיו, ומוזמן לעקוב בצורה מתמשכת אחר התהליך הטיפולי שלו.

כאשר המטופל מרכיב היטב את הפלטות (22 שעות ביממה) על פי ההנחיות, ואף מקפיד על שימוש בכל אביזרי העזר שניתנו כגון גומיות, לא צפויה חריגה ממהלך הטיפול המתוכנן בהשוואה להדמיה. לכן, בטיפול בקשתיות השקופות תדירות המפגשים הצפויה היא אחת לחודשיים עד חודשיים וחצי, במהלכם המטופל מקבל לידיו 6-10 קשתיות אותן הוא מחליף בתדירות שקבע הרופא (7-14 יום), על פי התאריכים שנרשמו על אריזות הקשתיות.

בהתחלה נקיים שתי פגישות ראשונות בתדירות של אחת לחודש לוודא הסתגלות הדרגתית להרכבת הפלטות ושימוש נכון בגומיות תוך כדי כניסה מתונה לרצף הטיפול. בהמשך נספק לך כמות גדולה יותר של פלטות עם הנחיות מדויקות מתי להחליפן, וניתן יהיה לרווח את המפגשים לתדירות של פעם בחודשיים עד חודשיים וחצי.
מפגש המעקב בטיפול בקשתיות אמור להיות קצר מאוד ותכליתי. במפגש המעקב נבדוק את התקדמות הטיפול בהתאם לסרטון ההדמיה של תוכנית הטיפול שהפקנו מראש ואשר נשלח גם אליך. בנוסף נבדוק את תקינות האלמנטים המשולבים בפעולת הפלטות- Attachments (בליטות המותקנות על השן לצורך מיקוד הפעלת הכוחות), ווים להרכבת גומיות וכו', וכן נבחן את הרכבת הגומיות. במידת הצורך נחדש ונשנה את הפרטים הנדרשים.
מהלך הטיפול הזה ותדירות המפגשים שונה בתכלית משיטת הטיפול הקודמת בסמכים. בשיטה הקודמת תדירות המפגשים היתה גבוהה הרבה יותר ומשך כל טיפול ארוך יותר. טיפולים אלו כללו הדבקת סמכים, החלפת חוטים ומתיחתם.

ליצירת קשר או לתיאום תור בקליניקה

דילוג לתוכן