טיפול אורתוכירורגי למבוגרים

אורתוכירורגיה - טיפול אורתודונטי משולב עם ניתוח אורתוגנטי
Orthognatic Surgery

טיפול אורתודונטי מכין לקראת ניתוח אורתוגנטי של הלסתות במתרפאים מבוגרים

זהו סוג של טיפול אורתודונטי בו נדרש שילוב של ניתוח (התערבות כירורגית) לצורך השגת המטרות הטיפוליות. במטופלים אלה אובחנה לרוב עמדה לקויה של אחת הלסתות או שתיהן. התהליך האורתודונטי בסוג טיפול זה מבוצע אף הוא באמצעות קשתיות שקופות בשיטת ®Invisalign

במטופלים מבוגרים אין גדילה טבעית, ולכן לא ניתן להשפיע על גדילת הלסתות. במקרים אלו נדרשת התערבות כירורגית לצורך הזזת הלסתות. ניתוחים כאלו מתבצעים באמצעות צוות רב תחומי הכולל: אורתודונט וכירורג פה ולסת, באחת ממחלקות פה ולסת הפזורות בחלק מבתי החולים בארץ.

הצוות מגדיר את יעדי הטיפול ומתווה את תוכנית הטיפול האורתודונטית והתוכנית הכירורגית הרצויה. במהלך ההכנה האורתודונטית מתבצעות פגישות מעקב עם כל הצוות עד לביצוע הניתוח. לאחר הניתוח ממשיך הטיפול האורתודונטי עד לסיום התהליך.

תהליך הטיפול האורתודונטי- כירורגי המשולב (אורתוגנטי) כולל מספר שלבים:

  1. בשלב הראשון, מבצעים הכנה אורתודונטית של השיניים לקראת הניתוח, על פי התיכנון של הצוות האורתוגנטי. הכנה זו כוללת יישור קשתות השיניים לצורך ביצוע ניתוח להזזת לסתות. מטרת היישור המכין של השיניים היא להשיג יחסי סגר יציבים ללא הפרעות לאחר ביצוע הניתוח.
  2. לאחר שהושלמה ההכנה האורתודונטית, נקבע מועד לניתוח האורתוגנטי, ומבוצע ניתוח הלסתות בהרדמה כללית באחד מבתי החולים.
  3. לאחר התאוששות מהניתוח שאורכת 4-8 שבועות בממוצע, חוזרים לטיפול אורתודונטי מסכם. בטיפול זה מושגים יחסי הסגר הסופיים בין הלסתות בעמדתן החדשה שהושגה לאחר הניתוח.
  4. עם השגת יעדי הטיפול האורתוגנטי, מוסר המיכשור האורתודונטי והמטופל נשאר במעקב אורתודונטי רוטיני אחרי התוצאות שהושגו. 
דילוג לתוכן