הטיפולים שלנו

הטיפולים בקליניקה שלנו

טיפולים אותודונטיים ויישור שיניים ולסתות

המרפאה שלנו מספקת טיפולים בתחום האורתודונטיה בלבד.

הטיפולים ניתנים לילדים מגיל צעיר מאוד, לבני נוער ומתבגרים ולמטופלים מבוגרים. אורתודנטיה הוא תחום התמחות ברפואת שיניים העוסק ביישור שיניים ולסתות. הוא נועד לענות על צרכים אסתטיים ורפואיים כאחד.

במהלך טיפול אורתודנטי הרופא מזיז את השיניים למקומן הנכון בלסת, מבצע התאמה בין הלסתות ודואג ליצירת חיוך אסתטי ונעים.

במרפאה שלנו פרופ' איזנבוד דוגל בראיה הוליסטית של המטופל האורתודונטי. הגישה היא להביט על המטופל האורתודונטי במגוון היבטים רפואיים תפקודיים ולא רק בפן האסטטי של מיקום השיניים בקשת. הרעיון הוא להתיחס לאתיולוגיה של ליקוי הסגר ולדאוג לתיקון הליקוי בגישה הוליסטית של שיפור התפקוד האוראלי הכללי: נשימה, בליעה, דיבור, לעיסה, תפקודי מפרק הלסת. כמו כן יש אף להסתכל על שיפור התפקוד הכללי של הגוף שאף הוא מתייחס ומקיש לליקוי הסגר: BMI (Body Mass Index), היציבה, ההליכה, מנח חגורת הכתפיים העליונות, גמישות הגוף ושיווי המשקל.

בעבר טיפולים ליישור שיניים ולסתות היו מקובלים לילדים ומתבגרים.

בשנים האחרונות הטיפולים האורתודונטיים הפכו מקובלים ונפוצים גם למטופלים מבוגרים.

קשתיות שקופות לטיפולי יישור שיניים

שיפור אסתטי ניכר ושינוי משמעותי בחוויית הטיפול האורתודונטי מתאפשר כיום בשיטת הטיפול המודרנית באמצעות הפלטות ("קשתיות") השקופות. בשיטה ממוחשבת זו התופסת תאוצה בשנים האחרונות בקרב הטיפול במבוגרים אך גם בבני הנוער והילדים, נסרק פה המטופל באמצעות סורק תלת מימדי. עוד על הקשתיות השקופות של ®Invisalign

בשלב הבא מיוצר סרטון תלת מימדי, Clincheck, על פי הוראות שמוסר הרופא וצילומי המטופל אותם הוא מעלה לאתר החברה. הסירטון מציג סדרה של קשתיות שקופות בהתאמה אישית להזזת השיניים למקומן המדויק בלסת. כאשר הרופא מאשר את הגירסה הסופית של תיכנון הטיפול בסירטון, הפלטות השקופות מיוצרת באופן ממוחשב.

הקשתיות נשלחות למרפאה ונמסרות למטופל ואז הטיפול מתחיל בפועל. סרטון ההדמיה מאפשר צפייה בסימולציה של מהלך הטיפול ובתוצאה הסופית שלו להתרשמות הרופא, המטופל ובני משפחתו, לפני שהטיפול החל בפועל ולפני שחלה תזוזה כלשהי בשיניים.

היתרונות של שיטת הקשתיות השקופות הוא בתכנון האישי המדויק של תזוזת השיניים, ביכולת למקם כל שן על פני קשת השיניים בצורה הרצויה, בבקרה של הכוחות המופעלים, בבקרת קצב התזוזות, בנוחות למטופל מבחינת התפקוד היומיומי, בהיגיינה המתאפשרת ובאסתטיקה.

בזכות השקעה גדולה במחקר ופיתוח השיטה בשנים האחרונות, התרחבו מאוד יכולות הטיפול של שיטת הקשתיות כך שהיא מתאימה כיום לטיפול גם במרבית הבעיות האורתודונטיות בילדים, מתבגרים ומבוגרים.

חברת ®Invisalign האמריקאית היא החברה המובילה בעולם כיום בתחום זה.

פרופסור דרור איזנבוד התמחה במרכזים שונים בעולם בטיפול אורתודונטי בקשתיות שקופות והיא מהווה כיום את שיטת הבחירה למטרות יישור השיניים וביצוע הטיפול האורתודונטי במרפאתו.

להמשך קריאה על מהלך הטיפול ליישור שיניים עם ®Invisalign

טיפולי יישור שיניים עם סמכים אורתודונטיים

שיטת יישור השיניים באמצעות סמכים אורתודונטיים מתכתיים (הידועים גם בשמם ריבועים, קוביות, גשר, ברקטים), היתה השיטה הנהוגה והנפוצה ליישור שיניים משנות ה-80 של המאה הקודמת. הסמכים המתכתיים הודבקו על גבי השיניים וביניהם קישר חוט מתכת. 

מיקום הסמכים באזורים שונים על גבי השיניים ושימוש בעוביים וסוגים שונים של חוטים, איפשר להזיז את השיניים למקומן הרצוי בלסת. לשיטה זו עשויים להתלוות מכשירים פנימיים נוספים כגון פלטות מודבקות או נשלפות לצורך השפעה אורתופדית ודנטלית על מיקום ויישור הלסתות והשיניים. 

מכשירים נוספים חיצוניים שהתלוו אף הם ליישור השיניים והלסתות נקראים רסן ומסיכת פנים.
בשנים האחרונות, עם העליה במודעות לאסתטיקה במהלך הטיפול האורתודונטי עצמו, והעליה בהיענות של האוכלוסיה המבוגרת לטיפול, החל השימוש בקשתיות שקופות המאפשרות ביצוע טיפול אורתודונטית בצורה אסתטית ונסתרת יותר..

המומחים ביישור שיניים ולסתות​

טיפולים אורתודנטיים בכל גיל

דילוג לתוכן