מהלך הטיפול עם Invisalign

מהלך הטיפול

יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות של ®Invisalign

מומלץ להגיע לבדיקה אורתודונטית ראשונית סביב גיל 8-9. במקרה של הפרעה במבנה הפנים והלסתות (כגון סגר צלבי, הצרות לסת קשה, ליקויי גדילה) מומלץ להגיע בגיל הילדות המוקדמת כדי להתחיל בטיפול מוקדם במבנה הפנים והלסתות (טיפול אורתופדי) או יישור השיניים (early treatment).

בפגישה הראשונה, המטופל יעבור בדיקה מקיפה ויאובחן על ידי פרופסור איזנבוד.  במידה ונדרש אכן טיפול, תוצע תוכנית טיפול ראשונית והמטופל יופנה לביצוע סדרת צילומים ותמונות לצורך השלמת האבחנה ותכנון הטיפול. סדרת הצילומים הבסיסית כוללת צילום פנורמי, צילום צפלומטרי, אנליזה ממוחשבת של הצילום הצפלומטרי, צילומים פריאפיקליים, צילומי נשך, תמונות מצלמה של הפנים והשיניים. במקרים מורכבים ידרשו צילומים נוספים: CBCT, צילומי מפרק וכד'. במידה ולא נדרש טיפול מוקדם ישאר הילד להמשך מעקב (ללא תשלום) במרפאה בתדירות של 6-12 חודשים, עד לשיחרורו מהמעקב או הפנייתו להתחלת טיפול, במקרה הצורך.                                         

 

בפגישה הטיפולית השניה נבצע סריקה ממוחשבת של חלל הפה באמצעות סורק תלת מימדי.

בדיקה זו אורכת 5-10 דקות, איננה כרוכה בכאבים או בקרינה.

בהמשך פרופ' איזנבוד ישלח את הסריקה הצילומים וההוראות לתיכנון הטיפול לחברת ®Invisalign . לאחר עיבוד של התוכנית מול החברה נקבל סרטון הדמיה המפרט את מהלך הטיפול, לוחות הזמנים והתוצאה הסופית המתקבלת אשר יישלח אליכם לאישור הסופי. 

רק לאחר קבלת אישורכם על תיכנון הטיפול והתוצאה המתקבלת, יוזמנו הפלטות. אשר יישלחו מחברת ®Invisalign למרפאה, אתם תוזמנו לקבל אותן והטיפול יתחיל.

בפגישה השלישית נתחיל את הטיפול על ידי מסירת הקשתיות, הדרכה להיגיינה והנחיות כלליות למהלך הטיפול, התנהלות עם הקשתיות, הסרה, הרכבה, החלפה, ניקוי ושמירה.

חווית הטיפול

בטיפול האורתודונטי המודרני ובמיוחד באמצעות שיטת הקשתיות השקופות הממוחשבות, בקרת הכוח על תזוזת השיניים היא מיטבית, ולפיכך לא צפויים כאבים או חוויות בלתי נעימות בטיפול.

לאחר תקופת הסתגלות של כמה ימים, המטופל מתרגל לחלוטין להרכבת הקשתיות השקופות שהופכות חלק בלתי נפרד משגרת יומו ומרגיש בנוח איתן.

הוא מקבל בכל מפגש מספר קשתיות ודואג להחליפן עצמאית על פי תדירות ההחלפה שתיקבע ונדרש להגיע כעבור זמן לביקורת.

1. בדיקה ראשונית

בדיקה ראשונית כוללת הערכה של הפנים, עמדת הלסתות, מבנה הגולגולת, החניכיים, הרקמות הרכות של הפה, עמדת השיניים ויחסי הסגר בין הלסתות. במידה ויש צילומים תתבצע גם הערכה של צילומי השיניים והלסתות.​

2. סריקה

שימוש במצלמה מיוחדת ממוחשבת המעתיקה את מבנה השיניים והחניכיים בצורה תלת מימדית אל צג המחשב.​

3. בניית תכנית טיפול

בניית תוכנית טיפול מתבצעת עי הרופא באמצעות הנתונים המתקבלים מהבדיקה הקלינית, צילומי הרנטגן והסריקה הדיגיטלית.​

4. הדמיה דיגיטלית​

זהו סרטון המופק ע"י החברה לצורך הצגת תוכנית הטיפול של הרופא. ההדמיה מציגה את השלבים השונים של תזוזת השיניים באמצעות הקשתיות, ואת התוצאה הסופית של הטיפול.​

5. טיפול בקשתיות​

לאחר אישור של סרטון ההדמיה הסופי על ידי הרופא והמטופל, מיוצרות הפלטות בהתאם לתכנון. הן נמסרות למטופל ובכך מתחילה בפועל תזוזת השיניים באמצעות הקשתיות, אשר מוחלפות מדי שבוע עד שבועיים לפי התדירות הנדרשת.​

6. מעקב וקיבוע​

בסיום הטיפול מותקן פס מתכתי עדין בחלק הפנימי של השיניים הקדמיות העליונות והתחתונות לצורך שימור התוצאה שהושגה. בנוסף מותקנות פלטות שקופות לשימור התוצאה אשר מורכבות בשעות הלילה ותדירות הרכבתן מופחתת לאורך זמן המעקב.​

מקצוענות בעיצוב החיוך

הפיתרון האולטימטיבי לכל מתרפא

פרופ' איזנבוד וצוות המרפאה הם צוות של מקצוענים בעיצוב חיוכים. פרופ' איזנבוד הוא רופא ותיק ועוסק בתחום האורתודונטיה מזה 30 שנה. הוא בקיא במגוון השיטות האורתודונטיות הקיימות, ואף שותף לפיתוח השיטות החדשות, המודרניות שעומדות בקדמת הטכנולוגיה. עם זאת הוא למד, התנסה והשתלם לאורך השנים בשיטות הותיקות והמוקדמות שחלקן אינן עוד בשימוש נפוץ. 

יש לכך חשיבות מאחר והוא נוהג לשלב בגישתו הטיפולית עקרונות מכל מגוון השיטות, גם כאלה שפחות מקובלות בשימוש. זה מאפשר להתאים לכל מקרה את הטכניקה המתאימה לו ביותר, לצורך השגת התוצאה המיטבית. לפיכך פרופ' איזנבוד הוא מחלוצי הגישה המודרנית של רפואה מותאמת אישית (Personalized Orthodontics) ודואג להתאים את אופן הטיפול, לכל מקרה לפי מאפייניו האישיים.

דילוג לתוכן