טיפול אורתודונטי למבוגרים

טיפול אורתודונטי למבוגרים – Adult Orthodontics

יישור שיניים באמצעות שיטת קשתיות שקופות של invisalign בטיפול למבוגרים​

שיטת הקשתיות השקופות היא הפיתרון האופטימלי ליישור השיניים במבוגרים. בזכות התפתחותה של השיטה והשתכללותה, נפתחה בפני מטופלים מבוגרים רבים הזדמנות להגשים חלום ולזכות בחיוך מושלם. בזכות ההצלחה העצומה של שיטת הקשתיות השקופות בטיפול במבוגרים, היא התפשטה ותפסה מקום מרכזי גם בתחום יישור השיניים אצל בני הנוער והילדים.

מבוגרים רבים נמנעו מביצוע יישור שיניים בעבר, בגלל המיכשור המגושם והבולט. גם מיכשור שהתיימר להיות ניסתר ופנימי, היווה הפרעה תפקודית קשה בחיי היומיום, וקושי מעשי בגלל הפגישות הטיפוליות הרבות שנדרשו, ומשך הזמן הארוך שנדרש מן הרופא בכל פגישה לצורך הטיפול במערכת. הקשתיות השקופות היוו מהפך אמיתי!! 

אסטטיקה מושלמת של הקשתיות המורכבות על גבי השיניים, נוחות מירבית בשימוש, אי הפרעה תפקודית בדיבור אכילה או בליעה, יעילות טיפולית גבוהה, מיעוט יחסי של מפגשי הטיפול ויכולת הסרה של המיכשור בכל רגע נתון, היוו את המרכיבים העיקריים להצלחה הכבירה של השיטה בקרב המבוגרים. למידע נוסף אודות שלבי הטיפול >

בטיפול אורתודונטי למבוגרים צריך לקחת בחשבון את השינויים הפיזיולוגיים-ביולוגיים במערכת האוראלית-דנטלית. בגיל המבוגר קיימים לעיתים קרובות שיחזורים ישנים לקויים בשיניים ויש להפנות לבדיקת רופא שיניים כדי לוודא שאין התפתחות של עששת משנית סביבם. בנוסף יתכנו מחלות חניכיים מתקדמות וכיסי חניכיים עמוקים סביב השיניים.

לפיכך מומלץ להיוועץ במומחה חניכיים לפני התחלה של טיפול אורתודונטי במבוגר, לגבי מצב החניכיים. במידה וקיימת מחלה פעילה או דלקת, יש לבצע טיפול מכין בחניכיים ולהמתין להבראה מלאה של הדלקת, לפני התחלת הטיפול האורתודונטי. במטופלים מבוגרים יתכנו טיפולי שורש כושלים שסביב השורשים שלהם התפתחה דלקת כרונית. גם במקרים אלה יש צורך לחדש את טיפול השורש ולהמתין לריפוי הדלקות.

בנוסף, ישנם שינויים פיסיולוגיים במבוגרים שעשויים להשפיע על יישור השיניים לדוגמה הפחתה בזרימת הדם והזדקנות העצם. לפיכך נדרשת התאמה בעוצמה מופחתת של הכוחות האורתודונטיים וקצב תזוזת שיניים איטי יותר. הטיפול באמצעות הקשתיות השקופות מאפשר מתן טיפול אינדיבידואלי לכל שן הן מבחינת עצמת הכוח המופעל והן מבחינת קצב ההתקדמות שלה. בכך הופך הטיפול בקשתיות השקופות אידיאלי עבור המבוגרים.

קטגוריות טיפוליות באמצעות הקשתיות השקופות במטופלים מבוגרים

בטיפול אורתודונטי למבוגרים

טיפול אורתודונטי במבוגרים באמצעות הקשתיות השקופות

טיפול אורתודונטי מלא ליישור השיניים, פיזור הצפיפות ושיפור יחסי הסגר

בקטגוריה זו נכללים כל המטופלים המבוגרים שעבורם שיניים ישרות הוא חלום ילדות אשר לא הצליחו לממשו. לחלופין, מטופלים אשר עברו טיפול אורתודונטי חלקי או מלא בילדותם, אך התוצאות לא נשמרו כראוי ונדרש חידוש הטיפול. במקרים אלה מבוצע טיפול אורתודונטי מלא שעשוי להמשך כשנה וחצי עד שנתיים, באמצעות הקשתיות ולעיתים קרובות נדרשת גם הרכבת גומיות בין הלסתות.

אורתודונטיה כעזר לתחומים משיקים אחרים ברפואת שיניים

בקטגוריה זו נכללים מטופלים מבוגרים עם הפרעה כלשהי במערכת השיניים והלסתות. הטיפול האורתודונטי מסייע לביצוע הטיפול באחת מהדיסיפלינות ברפואת שיניים. לדוגמה, טיפול אורתודונטי כעזר לשיקום הפה, כאן נדרש שינוי עמדות שיניים שזזו כדי להחזירן לעמדה הרצויה בקשת, לשפר את קו החיוך ולהקנות אסטטיקה. רק לאחר מכן יתאפשר שיקום פה מלא באמצעות ביצוע שיחזורים, כתרים או תותבות למיניהן.
טיפול אורתודונטי כעזר לניתוחי חניכיים, כאן הטיפול האורתודונטי נדרש להבקעת שן לצורך שיפור קו מתאר החניכיים, פיזור צפיפות השיניים, או יצירת מרווחים הנדרשים לביצוע שתלים להשלמת שיניים חסרות. טיפול אורתודונטי לתיקון הפרעה סיגרית בין הלסתות, אשר גורמת לליקוי הפעילות במפרק הלסת. כאן נגרם ליקוי תפקודי קשה בשל הפרעה סיגרית אשר סילוקה ישיב את מבנה רקמות המפרק לשווי משקל וישחזר תפקוד תקין של פרק הלסת למניעת כאבים קשים.

טיפול אורתודונטי מכין לקראת ניתוח אורתוגנטי

טיפול אורתודונטי מכין לקראת ניתוח אורתוגנטי של הלסתות במתרפאים מבוגרים שאינם גדלים עוד.
טיפול אורתודונטי משולב ניתוח אורתוגנטי- Orthognatic Surgery

דילוג לתוכן