מהו טיפול אורתודונטי ובאיזה טווח גילאים ניתן לעבור אותו?

מידע למטופל

מהו טיפול אורתודונטי ובאיזה טווח גילאים ניתן לעבור אותו?

אורתודונטיה הוא תחום ברפואת שיניים העוסק בטיפול  בליקויי סגר. הכוונה היא לליקוי בעמדת השיניים או הלסתות, היוצרים הפרעה בסגירת השיניים. הליקוי הזה יוצר הפרעה תפקודית בלעיסה ולעיתים אף שיבוש תפקודי בנשימה, בליעה ודיבור. ליקוי מבני של הלסתות או ליקוי בעמדת השיניים עלול לגרום להפרעה אסטטית משמעותית במראה הפנים השיניים והחיוך, לפגיעה בדימוי הגוף ולפגיעה בבטחון העצמי.

ליקוי סגר עלול להיגרם מבעיות הקשורות לשיניים, ללסתות או לשילוב של שני הגורמים יחד. בהתאם, הטיפול מתמקד ביישור השיניים, הלסתות או שילוב של השניים. 

הטיפול לישור שיניים במרפאתנו מתבצע בשיטות מתקדמות ודיגיטליות באמצעות קשתיות שקופות של חברת ®Invisalign

 

יישור שיניים בכל גיל

כיום אין מגבלת גיל לטיפול האורתודונטי. התנאי המגביל הוא יכולת שיתוף הפעולה של המטופל בהרכבה והסרה של הקשתיות. אנחנו מטפלים בקשתיות כבר בילדים מגיל 4 בהצלחה רבה לצורך תזוזת שיני חלב למטרה מניעתית או לצורך השפעה על הכוונת גדילת הלסתות ובקיעה נאותה של השיניים הקבועות. מצד שני אנחנו מטפלים גם במבוגרים בגיל 75-80 בתנאי שקיימת בריאות טובה של השיניים והחניכיים. בגילאים אלו הטיפולים מבוצעים לצורך יישור שיניים שהתעקמו ושמפריעות מבחינת בריאות החניכיים או מבחינה אסטטית, ואף לצורך הכנת קשת השיניים להרכבת שתלים וגשרים פרוטטיים. כמובן שניתן לטפל גם בכל ספקטרום הגילאים בטווח הרחב הזה במגוון בעיות אורתודונטיות ודנטליות: ילדים, נוער, מתבגרים ומבוגרים.

ליצירת קשר או לתיאום תור בקליניקה

דילוג לתוכן