האם טיפול יישור שיניים כואב?

מידע למטופל

האם טיפול יישור שיניים כואב?

יישור שיניים מתקיים במרפאתנו באמצעות שיטת הקשתיות השקופות. טיפול באמצעות פלטות (קשתיות) שקופות אינו כואב. הפלטות מיוצרות על פי בקרה ממוחשבת של מידת התנועה ועוצמת הכוח המופעלים על כל שן ושן.

זוהי טכנולוגיה מהפכנית חדישה בסגנון טיפול אישי אינדיבידואלי Personalized Medicine – Dentistry, המקובלת כיום בכל תחומי הרפואה ורפואת השיניים. שיטות הטיפול האורתודונטי בעבר כללו שימוש במכשירים אורתודונטיים של פלטות או סמכים (קוביות), אשר היו מפעילים עוצמות כוח על קבוצות שיניים גדולות. בטכנולוגיות אלה לא היתה יכולת בקרה אינדיבידואלית של עוצמת הכוח ומידת התזוזה של כל שן.

בשיטת הקשתיות שהיא מתקדמת מבחינה טכנולוגית, תדירות החלפת הפלטות היא אחת לשבוע-שבועיים. בכל פעם שמוחלפת פלטה, אשר שונה קלות מהפלטה הקודמת, מתאפשרת תזוזה קלה של השיניים ביחס למיקומן הקודם.

בשעות הראשונות שלאחר הרכבת פלטה חדשה צפויים לחצים קלים ורגישויות, אך אלה חולפים במהרה. החלפת פלטות מתקיימת על פי התאריך שנקבע מראש, בשעות הערב לפני השינה. לפיכך השינויים והלחצים מתרחשים בלילה כשהמטופל ישן. כאשר הוא מתעורר בבוקר לרוב אין זכר לשינוי ואין תלונות. לכן, מטופלים בשיטת הקשתיות השקופות אינם מתלוננים על כאב.

הטיפול באמצעות הקשתיות השקופות הופך את חווית הטיפול ליישור השיניים לחוויה שונה משמעותית, נעימה וכיפית בהשוואה לפלטות או סמכים (קוביות), שהיו נהוגים בעבר. יתרון נוסף משמעותי בטיפול בקשתיות לעומת פלטות מודבקות או סמכים הוא שבמקרה של כאב או אי-נוחות, ניתן להסיר את הקשתית ולהגיע בהקדם אלינו לביקורת. לעומת זאת, במכשור הישן שהיה מודבק באופן קבוע על גבי השיניים, במידה והתעורר כאב, נדרש היה פתרון מיידי על ידי ההגעה לפגישה וטיפול על ידי הרופא.

למידע נוסף על הקשתיות השקופות

האם הטיפול כואב?

ליצירת קשר או לתיאום תור בקליניקה

דילוג לתוכן