אכילה עם קשתיות שקופות

מידע למטופל

אכילה עם קשתיות שקופות

על פי חברת ®Invisalign, יש להרכיב את הקשתיות השקופות למשך 22 שעות ביממה, כלומר, ניתן להסיר את הקשתיות עד שעתיים בכל יום לצורך אכילה. לכן, בניגוד לשיטות הטיפול הישנות שהיו נהוגות באורתודונטיה, בהן המכשור היה מודבק באופן קבוע על השיניים ולכן הגביל את סוגי המזונות שהיה ניתן לאכול, בעת הטיפול בקשתיות שקופות ניתן להסיר אותן וכך למעשה לאכול כרגיל ללא מכשור אורתודונטי. מסיבה זו, אחד היתרונות הבולטים בטיפול בקשתיות הוא שאין כל מגבלה באכילה, וניתן לאכול את כל סוגי המזון.

יתרון נוסף של הטיפול בשיטת הקשתיות השקופות הוא שלא צפויים כאבים במהלך הטיפול, בניגוד למצב שהיה קורה בעת טיפול בשיטות הישנות, ולכן לאורך כל הטיפול המתרפא מסוגל לאכול את כל סוגי המזון ללא הגבלה.

כאמור, על פי הנחיות החברה יש להקפיד להגביל מאוד את פרק הזמן שבו הקשתית לא מורכבת על השיניים כך שמשך הזמן שבו הקשתית מחוץ לפה לא יעלה על שעתיים ביום. כלומר, מיד בסיום הארוחה יש להחזיר את הקשתית אל הפה. הדבר חיוני לצורך קבלת תוצאות מיטביות של הטיפול והתקדמות בהתאם לתוכנית הטיפול שתוכננה טרם תחילת הטיפול.

יש לשים לב כי לאחר סיום הארוחה, טרם החזרת הקשתיות לפה, יש לצחצח ולנקות היטב הן את השיניים והן את הקשתיות, כך שנקבל מצב שבו קשתית נקייה מונחת על שיניים נקיות. מכאן נובע כי יש לבצע צחצוח של השיניים והקשתיות לפחות 3 פעמים ביום.

קיום הגיינה אוראלית מיטבית ושמירה על שיניים בריאות היא קלה במקרה של טיפול באמצעות קשתיות שקופות לעומת סמכים. מסירים את הקשתיות בקלות ומצחצחים היטב את השיניים ללא הפרעה. במקרה של סמכים המודבקים קבוע על השיניים יש להשתמש באמצעים מיוחדים, וקשה יותר להקפיד על ניקיון השיניים מאחר והסמכים מהווים מצבור או מלכודת לחיידקים ושאריות מזון.

עוד על הרכבת הקשתיות השקופות והניקיון שלהן

הגבלות באכילה

ליצירת קשר או לתיאום תור בקליניקה

דילוג לתוכן