מהי ההסתדרות לרפואת שיניים? ומהי האגודה האורתודונטית בישראל?

מידע למטופל

מהי ההסתדרות לרפואת שיניים? ומהי האגודה האורתודונטית בישראל?

ההסתדרות לרפואת שיניים הינה הגוף הייצוגי הרישמי המאגד בתוכו את כל רופאי השיניים בישראל. הגוף מנוהל ע"י הועד המרכזי הכולל נציגים הנחרים אליו בבחירות אישיות בכל אחד מהמחוזות של ההסתדרות לרפואת שיניים ברחבי הארץ.

המועצה המדעית הפועלת בהסתדרות לרפואת שיניים היא הגוף המדעי של המקצוע. גוף זה אחראי על נהלים מקצועיים ועל סוגיות מקצועיות. באחריות המועצה המדעית לקבוע את נוהלי ההתמחות במקצועות השונים של רפואת השיניים. זה מבוצע באמצעות ועדות מקצועיות ספציפיות לכל תחום התמחות, בכלל זה הועדה המקצועית לאורתודונטיה. הועדה המקצועית היא האחראית על קיום וניהול בחינות ההתמחות. המועצה המדעית של ההסתדרות לרפואת שיניים ממליצה למשרד הבריאות להעניק תואר מומחה לאותם נבחנים אשר עברו בהצלחה את בחינת ההתמחות שלב א' ושלב ב' בכל אחד מתחומי ההתמחות השונים ברפואת שיניים.


במסגרת ההסתדרות לרפואת שיניים פועלים האיגודים המקצועיים. גופים מקצועיים אלה מאגדים בתוכם את המומחים בכל אחד מתחומי ההתמחות והם אחראים על ייצוגם המקצועי. בנוסף באיגודים מתקיימים כנסים והשתלמויות מקצועיות כדי לשמור על הרמה המקצועית הגבוהה של המומחים. האגודה האורתודונטית בישראל היא הגוף המייצג והמאגד את כל המומחים באורתודונטיה במדינת ישראל והיא פועלת בהסתדרות לרפואת שיניים

לפרטים נוספים על פרופ׳ דרור איזנבוד רופא שיניים מומחה אורתודונטיה

ליצירת קשר או לתיאום תור בקליניקה

דילוג לתוכן