טיפול אורתודנטי בגיל השלישי

מידע למטופל

טיפול אורתודנטי בגיל השלישי

בניגוד לדעה הרווחת, כיום טיפול אורתודונטי למבוגרים הוא מקובל מאוד. ישנם מבוגרים רבים הנמצאים כיום בטיפולים אורתודונטי לצורך שיפור אסטטי או תפקודי וכן כעזר לטיפולי חניכיים או טיפול שיקומי (פרוטטיקה).

אחת הסיבות העיקריות להיענות הגבוהה של מטופלים לטיפול אורתודונטי כיום ביחס למה שהיה מקובל בעבר היא הפיתוח של שיטת הקשתיות השקופות. הטיפול בקשתיות מתאים במיוחד למבוגרים בגלל הנוחות, האסטטיקה, ותדירות המפגשים הנמוכה. במסגרת הטיפול המתקדם בשיטת הקשתיות השקופות אין שימוש במכשור מתכתי מסורבל ונראה לעין כפי שנעשה בעבר בטיפול בשיטת הסמכים (גשר/ קוביות).

כמו כן, הקשתיות (פלטות) השקופות מותאמות בצורה מושלמת באופן אישי לפה המטופל, ולכן בעת הרכבת הקשתיות לא מתלווה לטיפול תחושת אי הנוחות שאפיינה טיפולים אורתודונטיים בעבר.

אספקט נוסף שבו שיטת הקשתיות השקופות מתאימה במיוחד לטיפול במבוגרים הוא האפשרות לשינוי קצב תזוזת השיניים ועוצמת הכוח המופעלת על השיניים בעת התכנון הממוחשב של הטיפול בהתאם למצבו הבריאותי הכללי והאוראלי של המטופל (Personalized Orthodontics). בצורה זו, מותאם המכשור לטיפול בגיל המבוגר על ידי הפחתה של כמות הכוחות המופעלים על השיניים וכן נלקח בחשבון קצב איטי יותר של תזוזת השיניים בהשוואה לבני נוער וילדים.

אפשרות זו לא היתה קיימת בשיטות הישנות אשר היו אנלוגיות וכללו טווח כוחות מצומצם בלבד אשר נעשה בו שימוש בכלל המטופלים ללא קשר למצב האינדיבידואלי של כל מטופל. בצורה כזו, ניתן כיום להשיג חיוך מושלם בכל גיל.

למידע נוסף על טיפול אורתודנטי למבוגרים

ליצירת קשר או לתיאום תור בקליניקה

דילוג לתוכן