הרכבת קשתיות שקופות

מידע למטופל

הרכבת קשתיות שקופות

כמה זמן ביום צריכים להרכיב את הקשתיות ומתי ואיך מנקים אותן?

הזזה של שיניים בתהליך יישור שיניים דורשת הפעלה של כוח המשכי בעל עוצמה קבועה על השיניים. הכוח הזה הוא בעל השפעה ביולוגית להפעלת תהליכי בניה והרס של העצם העוטפת את השן.

תהליכים אלה הכרחיים על מנת להשיג את התזוזה הרצויה של השן בעצם הלסת. בעבר, הטיפול נעשה באמצעות סמכים אורתודנוטיים (ברקטים) אשר הודבקו באופן קבוע אל השיניים, כך שלמטופל לא היתה שליטה במשך הזמן שבו הכוח פועל על השיניים, ולמעשה הכוחות פעלו במשך 24 שעות ביממה.

בטיפול בשיטת הקשתיות השקופות מדובר במכשיר אשר ניתן להוצאה על ידי המטופל בקלות, ולכן משך הפעלת הכוחות תלוי במשך הרכבת הקשתיות (הפלטות) על ידי המטופל. על מנת לקבל תוצאות אופטימליות של הטיפול אשר ידמו עד כמה שניתן להדמיה הממוחשבת שמיוצרת על ידי המחשב בתחילת הטיפול, השאיפה היא  שהקשתיות יהיו מורכבות כל שעות היום והלילה למעט אותן דקות בודדות של אכילה במהלך היום.

באופן רשמי, הדרישה של חברת ®Invisalign היא להרכבה של הפלטות במשך 22 שעות ביממה. כלומר, מותר להסיר את הפלטות למשך זמני האכילה שלא יעלו על שעתיים ביום. מיד לאחר הארוחה יש לצחצח את השיניים ואת הקשתית ולהחזיר ולהרכיב קשתית נקיה על גבי שיניים מצוחצחות.

לחילופין, ניתן להשתמש באבקת חיטוי להשריה במים 15-30 דקות: Invisalign Cleaning Crystals. לפיכך, יש לצחצח את הקשתיות והשיניים לפחות 3 פעמים ביום לאחר הארוחות הגדולות בעזרת מברשת ומשחה.

הטיפול בשיטת הקשתיות השקופות מאפשר צחצוח קל של השיניים, בדומה למצב הקיים ללא טיפול, על ידי הסרת הקשתית וחשיפת השיניים. זאת בניגוד לטיפול בשיטות הישנות אשר כלל מכשור רב שהודבק באופן קבוע על השיניים והפריע לתחזוקת השיניים ולהיגיינה האוראלית.

יש לציין כי אפשר ואף רצוי להשתמש במברשת חשמלית בעת הטיפול בקשתיות שקופות.

לעיתים קיימת הפסקה במהלך הטיפול בקשתיות כגון בעת הזמנת קשתיות חדשות, או בעיה בהרכבת הקשתית והמתנה למועד הפגישה עם הרופא. חובה להרכיב את הקשתית האחרונה באופן רציף על השיניים גם בעת הפסקת הרצף הטיפולי. אי הרכבת קשתיות באמצע הטיפול גורמת לנסיגה בתוצאות הטיפול שהושגו ואי התאמה של המשך הקשתיות המתוכננות להרכבה. 

למידע נוסף על אכילה עם קשתיות שקופות

ליצירת קשר או לתיאום תור בקליניקה

דילוג לתוכן